Piatok 19. 4. 2024

Vitajte na stránkach našej školy

• Každoročne sa naši žiaci zapájajú do rôznych vedomostných olympiád v rámci školského, okresného, krajského, ba i celoslovenského kola.

Aj tento rok sa nám podarilo dosiahnuť výborné výsledky, ktoré poukazujú na kvalitu vzdelávania v našej základnej škole a samozrejme na našich šikovných žiakov.

Pytagoriáda (PYT) je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady.

Tu sú uvedené výsledky okresného kola, ktoré sa konalo v Púchove a zúčastnili sa ho najlepší matematici v našom okrese.

• Vážení rodičia,

darujte Rodičovskému združeniu pri Základnej škole s materskou školou Lazy pod Makytou 2 % alebo 3 % zaplatenej dane z príjmov za rok 2023. Pomôžete tak finančne našej základnej škole a podporíte vo vzdelávaní aj svoje deti.

V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte na nás na tel. č. 042/468 19 49, 0911 983 955,

tlačivo si môžete stiahnuť priamo po kliknutí na odkaz:

Vyhlasenie_2023.pdf

Ďalej sú tlačivá k dispozícii u pani ekonómky v Základnej škole Lazy pod Makytou,

• V mesiaci marec, ktorý je venovaný mesiacu kníh sa žiaci zapájali do čitateľských aktivít.

Na žiakov 1.stupňa čakala aj tento rok putovná kniha. Každý žiak si danú knižku zobral domov, kde si mohol prečítať jeden príbeh alebo báseň a nakresliť ku nej ilustráciu.

So žiakmi 4.ročníka sme si rozprávku o Červenej čiapočke pretvorili na krúžku do ilustrovanej podoby.

Aj tento rok do školskej knižnice zavítali Hviezdičky a Slniečka z našej materskej školy.

Rozprávku o Pampúšikovi prišla deťom prečítať a zároveň zdramatizovať pani Mgr.Zdenka Panáčková, za čo jej veľmi pekne ďakujeme. Škôlkari sa zapájali do aktivít a rozprávok: Pampúšik, Červená čiapočka, Vlk a kozliatka, Tri prasiatka.

• Zápis do 1. ročníka ZŠ pre školský rok 2024/2025

bude dňa 11. apríla 2024 (štvrtok)

od 11.00 do 17.00 hodiny v budove ZÁKLADNEJ ŠKOLY

Na zápis prídu rodičia spolu s dieťaťom. Nezabudnite si doniesť svoj občiansky preukaz a rodný list dieťaťa, 20€ na sadu zošitov a školských potrieb.

Ak Vám čas nevyhovuje, aj v inom termíne po tel. dohovore na tel. č. 0911 983 955.

Budúci prváci dostanú:

- písanky s predtlačou; prvú knihu od obce; vrecúško na telesnú výchovu s tričkom, pohárikom a malé prekvapenia.

• V mesiaci marec navštívili našu školu predškoláci z Materskej školy Lúky a Materskej školy Lazy pod Makytou. S radosťou ich privítali naši žiaci prvého ročníka.

Predškoláci smelo vstúpili do triedy a tešili sa, že nám mohli predviesť, v čom sú šikovní, aké majú znalosti a zručnosti. Aktivity v triedach boli pestré. Mali možnosť spoznať priestory školy, písmenká, čísla, zahrať si hru, zaspievať si pesničku a kresliť.

Úlohy plnili spolu s Pipi Dlhou Pančuchou, ktorú si potom odniesli aj do svojej škôlky. Prváci radi ukázali svoje školské pomôcky, učebnice, školské tašky a podelili sa so svojimi novými kamarátmi aj o pastelky v peračníku. Na záver čakal na všetkých stôl plný dobrôt.

• Naši drahí žiaci. Tak, ako každý rok aj tento je mesiac MAREC úzko spätý s obrovským DAROM. Týmto darom nie je nič menej ako "KNIHA". Takže sa skúste začítať, rozvíjať svoju fantáziu a predstavivosť spoločne s dobrou knihou - knihami.

Pozrite sa na fotografiách, ako krásne sme Vám okrášlili a spríjemnili priestory našej školy.

Ďakujeme Vám šikovné rúčky...

• Veľká gratulácia žiačke 8. ročníka našej školy IVANE KUCHTOVEJ, ktorá obsadila 1. MIESTO v okresnom kole (okres Púchov) Biologickej olympiády - kat. C (8. a 9. ročník) - teoreticko-praktická časť. Tento úspech sa jej podaril zopakovať na okresnej úrovni tretí rok po sebe.

• V stredu 7.2. sa v našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín v 2. a 3. kategórii – 2. stupeň. Recitátori sa na súťaž zodpovedne pripravili, no porota musela vybrať len tých najlepších:

V 2. kategórii – prednes poézie:

1. miesto : Jakub Baška
    2. miesto: Kvetoslava Gabrišová
    3. miesto: Terezka Svatoňová

V 3. kategórii –prednes poézie:

1. miesto – Ivana Kuchtová
    2. miesto – Matej Húževka
    3. miesto: Eliška Šponiarová a Ema Litviková

Ivana Kuchtová postúpila na okresné kolo do Púchova a my jej budeme držať palce, aby sa jej darilo úspešne reprezentovať našu školu.

• V utorok 6.2.2024 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín v 1. kategórii - 1. stupeň ZŠ. Všetci recitátori sa na súťaž zodpovedne pripravili, porota však musela vybrať tých najlepších a rozhodla naseldovne.

1.kategória- prednes poézie:

1. miesto- Terézia Bednáriková

2. miesto - Samantha Gabrišová, Markus Brečka

3. miesto- Eliška Rezáková, Ivan Jančovič, Máša Vetešková

1. kategória- prednes prózy:

1. miesto- Adam Žilinka

2. miesto- Gabriel Taraba, Lukáš Jantoš

• Vážení rodičia, milí žiaci, môžete chodiť uhrádzať vedúcej školskej jedálne Anne Janíčkovej režijné poplatky za január až jún 2024 v cene 18€ (3€ na mesiac x 6 mesiacov).

Ďakujeme za porozumenie