Zápis do MŠ Stravovanie v ŠJ Čo potrebuje dieťa pri nástupe do MŠ? Povinné predprimárne vzdelávanie v MŠ Pomôcka k zápisu do základnej školy Otvorenie školského roka 2023/2024 v materskej škole ŠKOLSKÝ VZDELÁVACÍ PROGRAM MŠ ŠKOLSKÝ PORIADOK SPRÁVA O VÝCHOVNO-VZDELÁVACEJ ČINNOSTI_ZA_ŠK_ROK_2022_2023 Denný poriadok

Materská škola pri ZŠ

Zápis do MŠ

Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou v Lazoch pod Makytou oznamuje rodičom, že v súlade s § 59 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, bude prijímať Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do tunajšej materskej školy na školský rok 2024/2025.

Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2024/2025 môžete podávať v termíne od 09. – 10. mája 2024.

Možnosti doručenia žiadosti:

• osobne, zástupkyni riaditeľa pre MŠ (Mgr. Katarína Kubová) v čase od 6.30 hod. - 15.00 hod.,
  • poštou na adresu Základná škola s materskou školou, Lazy pod Makytou 148, 020 55  Lazy pod Makytou,
  • e-mailom: zslazy@zslazy.edu.sk (oskenovaním originálu tlačiva  žiadosti, potvrdenie  všeobecného lekára  pre deti a dorast , podpisom oboch zákonných zástupcov/rodičov).

Rodič môže žiadosť doručiť aj prostredníctvom:

• elektronického podania doručeného do elektronickej schránky základnej školy s materskou školou
  • elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým podpisom

Povinné náležitosti uvedené na žiadosti :

• podpisy oboch zákonných zástupcov /rodičov
  • potvrdenie od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktoré bude obsahovať údaj o povinnom  očkovaní
  • v prípade, ak pôjde  o dieťa so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami (ďalej len „ŠVVP“)  priloží zákonný zástupca/rodič  aj vyjadrenie príslušného  zariadenia  výchovného  poradenstva a prevencie a odporúčanie  všeobecného  lekára pre deti a dorast

Podmienky  pre prijímanie detí do našej materskej školy na školský rok 2024/2025.

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa od troch rokov veku. Do materskej školy je možné prijať i dieťa po dovŕšení dvoch rokov veku. Na predprimárne vzdelávanie v materskej škole nemožno prijať dieťa mladšie ako dva roky.

Kritéria pre prijímanie detí podľa školského zákona:

Prednostne sa budú prijímať deti :

Podľa § 59 ods. 2 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „školský zákon“) sa na predprimárne vzdelávanie v materskej škole prednostne prijímajú:

 deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné a následne,

 deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, t. j. deti ktoré dovŕšia 4 roky do 31. augusta príslušného kalendárneho roka.

Ďalšie podmienky prijímania detí do materskej školy v tomto poradí:

a) deti, ktoré už majú súrodenca v našej materskej škole,

b) ostatné deti v závislosti od veku a kapacity materskej školy.

Všetky deti (bez výnimky), musia mať osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné - nemá plienky, fľašu, cumlíksamostatne (prípadne s minimálnou pomocou) sa naje lyžicou, napije z pohára, používa  WC, umyje si ruky, oblečie a obuje sa s pomocou, verbálne komunikuje  s okolím.

Riaditeľ základnej školy s materskou školou vydá rozhodnutie o prijatí/neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie od nového školského roku do 30. júna 2024.

Mgr. Milan Kuchta, riaditeľ ZŠ s MŠ

K zápisu treba doniesť vypísané a podpísané:

Ziadost_o_prijatie_do_MS_2024_2025.pdf

Pisomne_vyhl_podania_spravne_konania.pdf

Ak sa môže zápisu zúčastniť len 1 rodič (bude na prihláške podpísaný len 1 rodič/ZZ), je potrebné doložiť toto tlačivo:

Cestne_vyhlasenie_zakonneho_zastupcu.pdf